POMOZTE FOLKLORISTOVI!

Asi to znáte, je to docela běžná situace – někde hrajete a rupne vám struna. Rychle se přesunete k futrálu, vytáhnete náhradní, natáhnete ji na nástroj a hraje se dál.

Stejná situace se mi stala na svatbě tuto sobotu, když mi na houslích ruplo éčko.

Avšak když jsem se prohraboval houslovým obalem, našel jsem tam už jen jedinou strunu – sice éčko, jenže kytarové.

Situace však byla zoufalá, nebyl čas lámat si hlavu s tím kdo je kdo a tak jsem se pokusil na kolík namotat tuto zdánlivě kompatibilní strunu. Za zády mi mezitím kamarádi odzpívávali jednu oblíbenou rozkazovačku za druhou…

Samotného mne překvapilo, že mi kytarová struna zněla pod smyčcem podobně jako houslová, nicméně ten vjem byl dán spíše kombinací mého okamžitého štěstí nad znovupoužitelností houslí, již notně pokročilou hodinou a s ní spojenou fyzickou i společenskou únavou.

No, protentokrát jsem situaci zvládl, ale upřímně: není si co nalhávat, problémy se kupí a stav mého hudebního skladu je dlouhodobě neudržitelný:

  • dochází mi notový papír,
  • koncovka (pastýřská píšťala) postupně chytá zelený odstín – bojím se, že plesniví,
  • sada foukacích harmonik už taky přesluhuje,
  • doma na mě už dva roky čeká akordeon, který potřebuje odbornou opravu zapadlé klapky,
  • nutně si potřebuju koupit klavír, aby v obyváku zakryl prasklinu na zdi.

Krom toho: až mi na některé z příštích akcí praskne struna na kytaře, budu si na ni muset stáhnout tu z těch houslí, což dost možná může zaskočit nezasvěcené posluchače.

No, prostě, až se to stane příště, už ty struny opravdu není kde brát.

Díkybohu se mi nabízí jedno východisko: před měsícem jsem se zúčastnil soutěžní akce Ukaž co umíš! V rámci tohoto projektu vystoupilo ve Zlíně několik muzikantů a ten, který na Youtube obdrží nejlepší hodnocení, ten dostane 3000,- slevu na nástroje a hudební vybavení.

Chtěl jsem se hlasování nezúčastnit a umožnit výhru někomu z mladých muzikantských nadějí – třeba zrovna tomu klučinovi, který Zlín oblažil svěží písní o postapokalyptické nukleární zimě o čtyřech akordech…

Ne, samozřejmě kecám, vyprdnul jsem se na to a nechal to vyhnít, dokud mi nepraskla struna a zbytek už znáte.

Hlasování probíhá do konce července 2016 a na vítěze mi týden před uzavřením chybí nějakých 60 hlasů.

Pokud mi umožníte v této klikací soutěži vyhrát, zachráníte tím nejen mne, ale i mé kamarády, kteří mé fidlání poslouchají při popíjení nápojů nejasného původu. Kdo ví, třeba mi napříště rupne struna už na vaší svíci/svatbě/oslavě/pohřbu [nehodící se škrtněte] a to byste zajisté nechtěli.

Jak hlasovat?

  1. Klikněte na odkaz https://www.youtube.com/watch?v=VkaU_DqZ800 (tj. ukázka z uvedené produkce)
  2. Hlasujte tak, že pod videem kliknete na „palec hore“ (tj. video zařadit mezi oblíbené). Pro hlasování musíte být přihlášení na Google (nebo pokud máte Android, tak myslím můžete hlasovat na mobilu)
  3. Sdílejte tuto výzvu na facebooku či twitteru všem, kdož podobně jako já již nemohou dále snášet pomyšlení kytarové struny natažené na houslích!
Umístění „palca hore“ pod videem

(pozn.: Nikoho nenutím tam ten palec nechat i po vyhlášení výsledků soutěže 😉 )

Aktuální stav hlasování:

Až budete mít odhlasováno, můžete toto video i shlédnout:

Vím, že můj výkon nebyl úplně ideální, to i proto, že odpovídal mému tehdejšímu stavu – 3 dny před touto akcí se mi vrátila domů manželka z porodnice a v mezidobí jsem toho moc nenaspal…

Úplně nejvíc nejradši budu, když ještě k tomu pod video napíšete nějaký krátký komentář, který dá i pořadatelům jistotu, že vaše hlasy jsou reálné a že jsem si za účelem hlasování třeba nezaložil pár falešných youtube účtů.

Výtěžek z případné výhry připadne na pořízení nových strun a když to půjde, pořídím si k tomu novou foukací harmoniku. Možná něco zbyde i na nějaké to hrkátko pro kojence, jenž mne mezitím vystrnadil z ložnice do přístěnku vedle kuchyně.

Jedna myšlenka na “POMOZTE FOLKLORISTOVI!”

Komentáře nejsou povoleny.